دوره های پیش شتابدهی تیم سرا شامل ۴ مرحله می باشد:
مرحله اول: انتخاب ایده
تیم ها پس از مراجعه به سایت، می توانند یکی از مسائل و ایده های مطرح شده را انتخاب کنند. در مرحله اول تیم ها یک هفته زمان دارند در مورد مسئله مطرح شده مطالعه کنند. رقبا و بازار را بررسی کنند و باجنبه های مختلف فنی و بازار و … طرح آشنا بشوند. همچنین ویدئو های تولیدی تیم سرا در خصوص معرفی مسئله یا ایده و ارزیابی بازار و رقبا، ملاحظات تولید، در سایت بارگذاری شده است که می توانند از آنها استفاده کنند.
مرحله دوم: تیم سازی
در این مرحله ما به تیم ها در مورد اینکه چطور یک تیم قوی و هماهنگ ایجاد کنند کمک میکنیم. یکی از مهمترین مشکلات استارت اپ ها نداشتن یه تیم با تناسب فرهنگی و قابلیت های عملکردی بالاست. اینکه برای این ایده چه تخصص هایی لازم است؟ چه نکاتی را باید در انتخاب اعضای تیم مدنظر قرار داد؟ مربیان ما این سوالات را پاسخ میدهند. متقاضیان میتوانند هم به صورت حضوری و هم از طریق ویدئوهای سایت با فوت و فن‌‌های داشتن یک تیم خوب برای رسیدن به یک استارت‌آپ ایده‌آل آشنا بشوند. تیمهایی که مرحله دوم را با موفقیت به اتمام برسانند به مرحله سوم راه می یابند. مربیان و مشاوران ما در طول دوره وضعیت تیم ها را ارزیابی میکنند.
مرحله سوم: تدوین مدل کسب و کار
در مرحله سوم تیم ها یک هفته وقت دارند bm کسب و کارشان را بنویسند. در ابتدا تیم ها از طریق ویدئوهای سایت با مهارت های نوشتن bm آشنا می شوند. در ادامه یک روز یک کارگاه آموزشی برگزار می شود و تیم ها bm هایشان را ارائه می کنند. مربیان در کنار تیمها bm ها را چکش کاری و ارزیابی می کنند.
مرحله چهارم: تولید نمونه اولیه
از بین تیم های شرکت کننده حداکثر ۵ تیم برای مرحله چهارم انتخاب میشوند. مرحله چهارم تیم ها ۳ هفته فرصت دارند تا یک نمونه اولیه از محصولشان را تولید کنند. در این مرحله کمک هزینه ای تا سقف ۵ میلیون تومان به تیم ها پرداخت می شود.
در پایان مرحله چهارم داوران میزان پیشرفت و عملکرد تیم ها را در طول دوره ارزیابی میکنند و بهترین تیم این دوره را انتخاب میکنند. تیم برنده سرمایه لازم برای اجرای این طرح را از طرف سرمایه گذار یا کارفرما جذب میکند.